Promedicum
radaropus

RadarOpus

Wraz z dynamicznym rozwojem literatury homeopatycznej, powstała konieczność wykorzystania odpowiedniego oprogramowania w praktyce homeopatycznej. Mnogość powiązań pomiędzy objawami a lekami odnoszącymi się do analizowanych przypadków jest znacznie łatwiejsza do analizy, kiedy wykorzystujemy w tej pracy nowoczesny program komputerowy. Idea zintegrowanego interfejsu obejmującego Repertoria, bazę Materia Medica oraz Kartotekę Pacjentów została zrealizowana pierwotnie w oprogramowaniu RADAR w roku 1982 a następnie w oprogramowaniu RadarOpus, dostępnym na rynku w kolejnych ulepszonych wersjach od roku 2009.

PROMEDICUM jest od blisko 20 lat polskim przedstawicielem firmy Zeus Soft (dawniej Archibel) - twórcy repertorium Synthesis, a jednocześnie producenta, za sprawą którego powstał program RadarOpus w obecnej postaci - najbardziej nowoczesne technologicznie  oprogramowanie homeopatyczne pośród dostępnych współcześnie. RadarOpus to produkt unikatowy – pojedynczy intuicyjny interfejs, w którym można znaleźć wszystko, czego nowoczesny homeopata potrzebuje, uwzględniający również szeroki wybór modułów przeznaczonych do analizy wyselekcjonowanych informacji.

Program jest dostępny zarówno w wersji na komputery Apple z macOS, jak i przeznaczonej dla systemów Windows – w wielu różnych pakietach do wyboru. Posiada wbudowany moduł tłumacza, wyszukiwarkę internetową i zintegrowany system zarządzania kartoteką pacjentów. Od wersji 2.2.13 program RadarOpus jest dostępny z polskim interfejsem użytkownika. Przejrzystość i prostota czynią z niego najłatwiejsze w obsłudze oprogramowanie homeopatyczne, jakie kiedykolwiek powstało.