Promedicum

Homeopatia

Zapraszamy Państwa do korzystania z konsultacji homeopatycznych. Proces doboru doboru leku opiera się o specjalistyczny wywiad. Remedia homeopatyczne stanowią nieocenione wsparcie zdrowia w każdym wieku, stanie zdrowia i na każdym etapie leczenia.

Nazwa usługi Uwagi Cena
Tele-porada

Dotyczy 1 pacjenta

80,00 zł
Konsultacja w gabinecie lub Skype

Do 1 godziny, dotyczy 1 pacjenta.

300,00 zł
Remedium homeopatyczne

Dotyczy 1 remedium

25,00 zł
Przesyłka kurierska

Jeżeli wybrano remedium homeopatyczne

20,00 zł

Odkrywca Homeopatii

Twórcą Homeopatii współczesnej był niemiecki lekarz Christian Hannemann żyjący w latach 1755-1843. W roku 1796 opublikował po raz pierwszy w czasopiśmie medycznym doktrynę leczenia podobnym. Opracowaną przez siebie metodę leczenia nazwał homeopatią dla odróżnienia od alopatycznych metod leczenia, opierających się na zasadzie „przeciwne leczy się przeciwnym”. Oba terminy (homeopatia i alopatia) są stosowane do dzisiaj. Rok 1796 jest uważany przez homeopatów za rok narodzin homeopatii.

W 1810 roku Hannemann opublikował swoje najważniejsze dzieło– Organon der rationallen Heilkunst („Organon sztuki medycznej”), w którym zerwał więzy z ówczesną medycyną uniwersytecką i opisał własne teorie dotyczące medycyny homeopatycznej oraz przemyślenia na temat zdrowia, choroby i leczenia. Organon stanowi do dzisiaj podręcznik wiedzy o homeopatii klasycznej, wykładnię wszelkich zasad obowiązujących następców Hahnemanna.

 

Szansa na Twoje zdrowie dzięki Homeopatii

Homeopatia zyskuje popularność na całym świecie ze względu na fakt, iż jest naturalnym systemem ochrony zdrowia. Jednocześnie pozycja Homeopatii w społeczeństwie jest pełna sprzeczności. Jest ceniona przez tych, którzy z niej korzystają i odrzucana głównie przez sceptyków, którzy nie mieli osobiście z nią do czynienia.

Tymczasem homeopatia ma wiele do zaoferowania społeczeństwu oraz systemom opieki zdrowotnej. Przywraca zdrowie odwołując się do samo-uzdrawiającej mocy życia. Przywraca medycynie 'cud uzdrowienia', odchodząc od klinicznego wzorca, traktującego człowieka jak maszynę wymagającą naprawy. Choć brzmi to dość patetycznie praktykujący homeopaci na co dzień mają do czynienia z 'nieuleczalnymi schorzeniami', których zniknięcie jest później przez lekarzy wyjaśniane jako błąd diagnostyczny.

 

Choroby nieuleczalne a Homeopatia

Homeopatia wprowadza znacznie bardziej optymistyczny pogląd na chorobę i zdrowie niż medycyna kliniczna. Ta ostatnia dość fatalistycznie prognozuje 'nieuleczalność' wielu schorzeń i konieczność używania leków do końca życia. Kontrastuje to z otwartym podejściem homeopatycznym, dopuszczającym każdą możliwość: choroby mogą przyjść, więc mogą odejść. Dzięki terapii homeopatycznej niezliczone rzesze pacjentów na całym świecie, doświadczyły 'samoistnego uzdrowienia' pozbywając się 'nieuleczalnych chorób'.

Fakt, że nieuleczalne choroby mogą się leczyć, sprawia, że idea schorzeń nieuleczalnych w ogólności staje się wątpliwa.

Jednocześnie homeopata nigdy nie jest w stanie stwierdzić czy może kogoś wyleczyć. Choć wadą jest to, że ma się wątpliwości, zaletą pozostaje fakt, że zawsze istnieje szansa na wyleczenie.

 

Remedia homeopatyczne naprawdę działają

Polemiki napędzane roztrząsaniem kwestii, iż remedia homeopatyczne nic w sobie nie mają, odzwierciedlają sedno problemu współczesnej kultury. Materializm jest 'nową religią' współczesnego świata. Usuwa wszystko, co nie pasuje do materii. Wypiera emocje, myśli, świadomość, wolność... czyli elementy kluczowe dla życia ludzi.

Tymczasem doboru właściwego leku homeopatycznego dokonuje się na drodze specyficznej analizy pełnego – wielopoziomowego obrazu dolegliwości, a nie tylko sumy objawów fizycznych.

 

Próba wyjaśnienia - jak Homeopatia działa?

Remedia homeopatyczne oparte są o tzw. wysokie rozcieńczenia substancji źródłowej, z której zostały przygotowane. Próby wyjaśnienie „jak działają leki homeopatyczne” podjęła m.in para amerykańskich naukowców z University of Massachusetts¹: Calabrese i Boldwin. W swojej pracy porównują ich oddziaływanie do zjawiska hormezy.

Hormeza polega na reakcji organizmu na małe dawki toksyn, a także promieniowania jonizującego lub też energii substancji bazowej o niemierzalnym poziomie. Dochodzi do stymulacji organizmu w zakresie małych dawek (toksyn, promieniowania, energii) i hamowania funkcji życiowych w obszarze dużych dawek (czytaj więcej w publikacji prof. dr hab. Ludwika Dobrzyńskiego z Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku pt. „Hormeza – zjawisko powszechne i powszechnie nieznane“).²

Naukowe dywagacje próbujące wyjaśnić skuteczność terapii homeopatycznej związane są z Biologią Kwantową i Fizyką Kwantową. Już dwukrotnie na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu odbyła się w Polsce Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona Elektromagnetycznemu Polu Biologicznemu Człowieka. Konferencje zgromadziły grono badaczy i naukowców z różnych części świata, którzy przedstawili poruszające wyniki badań dowodzących niepodważalnej roli zjawisk elektromagnetycznych w homeostazie żywych układów biologicznych 

Czynnik stanowiący o skuteczności terapii homeopatycznej w przypadku tzw. wysokich rozcieńczeń można rozważać wyłącznie w kontekście oddziaływania pola biologicznego. W obszarze terapii homeopatycznej mieszczą się również leki rozcieńczeń niskich czyli zawierające nieznaczne ilości substancji źródłowej, z której zostały przygotowane.  Przygotowywanie rozcieńczeń homeopatycznych związane jest z tzw. dynamizacją – procedurą farmaceutyczną polegająca na etapowym wstrząsaniu roztworów, dokonywanym w sposób zautomatyzowany z użyciem urządzeń mechanicznych.

Homeopatia jako dyscyplina medyczna opiera się na fundamentalnych prawach, do których odwołują się praktykujący homeopaci na całym świecie. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, sformułowano kilka autorskich podejść metodologicznych, związanych z procedurą doboru leku homeopatycznego.

Przypisy

  1. Dobrzyński, Ludwik. Hormeza zjawisko powszechne i powszechnie nieznane. Postępy Techniki Jądrowej 49 (2006): 9-15.