Promedicum

Poznaj swoje geny

Szukasz sposobu na trwałe pozbycie się nadwagi? A może twój organizm jest wyniszczony i wychudzony? Oferujemy kompleksowe wsparcie, dzięki któremu osiągniesz optymalną dla siebie wagę, pozbędziesz się źródeł problemów zdrowotnych i zaczniesz jeść dokładnie to, czego potrzebuje twój organizm.

Jedz według genów

Naukowo udowodniono, że specyficzne wariacje w genach wpływają na sposób, w jaki człowiek odpowiada na jedzenie czy napoje, które spożywa. Innymi słowy, nie ma jednej dobrej dla wszystkich diety, wagi, ani rodzaju aktywności fizycznej. Wiedząc to, opiekę nad pacjentami, którzy walczą z otyłością, wychudzeniem czy zaburzeniami trawiennymi zaczynam od przeprowadzenia badania DNA, pozwalającego na precyzyjne ustalenie indywidualnego profilu metabolicznego.

Co to jest Nutrigenomix?

Nutrigenomix to badanie obejmujące aż 45 markerów genetycznych, opracowane przez światowej klasy naukowców z Kanady. Badanie przeprowadza kanadyjskie laboratorium na podstawie próbki śliny. Wyniki badania dostarczają wiedzy, między innymi, o tym:

  • Jakie są twoje możliwości dotyczące kontroli masy i składu ciała.
  • Jak twój organizm radzi sobie z trawieniem tłuszczów, węglowodanów czy białek
  • Jaka dieta jest dla ciebie „zdrowa” – które pokarmy sprzyjają twojemu zdrowiu, a które powinieneś wyeliminować. Dowiesz się, jaka dieta przyczyni się do utrzymania optymalnej masy ciała i zmniejszy ryzko wystąpienia chorób cywilizacyjnych, takich jak: cukrzyca, insulinooporność, choroby układu krążenia, nowotworowe.

Wszystkie te informacje będą ważne przez całe twoje życie, bo kod genetyczny człowieka nie ulega zmianie.