Promedicum

Poznaj swoje geny

Szukasz sposobu na trwałe pozbycie się nadwagi? A może twój organizm jest wyniszczony i wychudzony? Oferujemy kompleksowe wsparcie, dzięki któremu osiągniesz optymalną dla siebie wagę, pozbędziesz się źródeł problemów zdrowotnych i zaczniesz jeść dokładnie to, czego potrzebuje twój organizm.

Jedz według genów

Naukowo udowodniono, że specyficzne wariacje w genach wpływają na sposób, w jaki człowiek odpowiada na jedzenie czy napoje, które spożywa. Innymi słowy, nie ma jednej dobrej dla wszystkich diety, wagi, ani rodzaju aktywności fizycznej. Wiedząc to, opiekę nad pacjentami, którzy walczą z otyłością, wychudzeniem czy zaburzeniami trawiennymi zaczynam od przeprowadzenia badania DNA, pozwalającego na precyzyjne ustalenie indywidualnego profilu metabolicznego.

Co to jest Nutrigenomix?

Nutrigenomix to badanie obejmujące aż 45 markerów genetycznych, opracowane przez światowej klasy naukowców z Kanady. Badanie przeprowadza kanadyjskie laboratorium na podstawie próbki śliny. Wyniki badania dostarczają wiedzy, między innymi, o tym:

  • Jakie są twoje możliwości dotyczące kontroli masy i składu ciała.
  • Jak twój organizm radzi sobie z trawieniem tłuszczów, węglowodanów czy białek
  • Jaka dieta jest dla ciebie „zdrowa” – które pokarmy sprzyjają twojemu zdrowiu, a które powinieneś wyeliminować. Dowiesz się, jaka dieta przyczyni się do utrzymania optymalnej masy ciała i zmniejszy ryzko wystąpienia chorób cywilizacyjnych, takich jak: cukrzyca, insulinooporność, choroby układu krążenia, nowotworowe.

Wszystkie te informacje będą ważne przez całe twoje życie, bo kod genetyczny człowieka nie ulega zmianie.

Wiedza, w jaki sposób geny zmieniają naszą odpowiedź na składniki pokarmowe, umożliwia dopasowanie sposobu odżywiania w celach prewencyjnych, a także do leczenia różnych problemów zdrowotnych.

Polimorfizmy, czyli różne warianty genów mogą wpływać na odmienną odpowiedź organizmu na określone składniki pokarmowe, takie jak cukry w mleku, gluten w pieczywie, kofeinę w kawie, a także tłuszcze, białka i składniki mineralne zawarte w produktach żywnościowych, kosmetykach, lekach. Wszyscy znamy osoby, które nie tolerują laktozy lub nie mogą spożywać glutenu.

Badanie genetyczne Nutrigenomix

W Promedicum oferujemy indywidualne badanie DNA dotyczące zaleceń żywieniowych oraz planu ćwiczeń fizycznych w oparciu o analizę DNA uzyskanego z próbki śliny. Badanie jest wykonywane przez laboratorium w Kanadzie. Każdy organizm posiada swój unikalny genotyp określający indywidualny rozwój osobniczy. Badanie Nutrigenomix obejmuje badanie aż 45 genów, których polimorfizm (różne wersje genu) dostarcza precyzyjnych informacji:

  • o tym, jakie mamy możliwości dotyczące kontroli masy i składu ciała
  • precyzuje typ metabolizmu poszczególnych składników pokarmowych
  • służy ustaleniu zaleceń dotyczących zdrowia sercowo-naczyniowego
  • określa ryzyko zaburzeń z tytułu nietolerancji pokarmowych
  • pozwala na optymalizację planu ćwiczeń fizycznych z uwzględnieniem skłonności do urazów.

Kanadyjski raport Nutrigenomix opracowany został przez Międzynarodową Radę Naukową przy Uniwersytecie w Toronto, skupiającą naukowców wokół Katedry Badań nad nutrigenomiką – dyscypliną wykorzystującą zaawansowane informacje o genomie i jego wpływie na odżywienie organizmu oraz ludzkie zdrowie. Raport jest zbiorem informacji ważnych przez całe Twoje życie, ponieważ kod genetyczny człowieka nie ulega zmianie.

Materiał badany: ślina (próbka wysyłana jest do Laboratorium w Kanadzie)

Czas oczekiwania na wynik: 4 tygodnie

Nazwa usługi Uwagi Cena
Badania Genetyczne pakiet 45 genów

Pobranie śliny

2 590,00 zł