Promedicum

Poziom witaminy D

sunset sunshine travel wings 103127 v2

Jak pokazują niedawno przeprowadzone badania około 90% Polaków cierpi na niedobór witaminy D, która odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie wielu ważnych układów organizmu, jak np. mięśniowego, immunologicznego czy układu krążenia. Jej niski poziom we krwi może prowadzić do wielu poważnych konsekwencji zdrowotnych. Mając to na uwadze, warto na bieżąco monitorować jej stężenie i – w razie potrzeby – zastosować odpowiednią suplementację diety.

Dlaczego warto monitorować poziom witaminy D?

Należy zaznaczyć, że witamina D odpowiedzialna jest za prawidłową mineralizację układu kostnego. Najogólniej rzecz ujmując oznacza to, że jest ona niezbędna dla prawidłowej budowy kości oraz procesów kostnienia. Warto jednak pamiętać, że zarówno jej nadmiar, jak i niedomiar, mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, dlatego tak ważne jest monitorowanie jej poziomu w organizmie.

Niedobór witaminy D może prowadzić do drgania, skurczów i bólów mięśni oraz osłabienia mięśnia sercowego. Bardzo często tym dolegliwościom towarzyszą również zaburzenia funkcji nerwowych, które objawiają się sennością i niepokojem. Utrzymanie prawidłowego poziomu witaminy D minimalizuje ryzyko wystąpienia wielu schorzeń o charakterze autoimmunologicznym oraz niektórych typów nowotworów, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego czy chorób układu krążenia.

Wykonujemy badania, mające na celu ustalenie poziomu witaminy D w organizmie. W celu uzyskania szczegółowych informacji ofertowych lub umówienia wizyty zapraszamy do kontaktu.

Nazwa usługi Uwagi Cena
Badanie poziomu witaminy D (5 metabolitów)

Pobranie krwi z palca

110,00 zł