Promedicum

Badania genetyczne

Wiedza, w jaki sposób geny zmieniają naszą odpowiedź na składniki pokarmowe, umożliwia dopasowanie sposobu odżywiania w celach prewencyjnych, a także do leczenia różnych problemów zdrowotnych.

Polimorfizmy, czyli różne warianty genów mogą wpływać na odmienną odpowiedź organizmu na określone składniki pokarmowe, takie jak cukry w mleku, gluten w pieczywie, kofeinę w kawie, a także tłuszcze, białka i składniki mineralne zawarte w produktach żywnościowych, kosmetykach, lekach. Wszyscy znamy osoby, które nie tolerują laktozy lub nie mogą spożywać glutenu.

Badanie genetyczne Nutrigenomix

W Promedicum oferujemy indywidualne badanie DNA dotyczące zaleceń żywieniowych oraz planu ćwiczeń fizycznych w oparciu o analizę DNA uzyskanego z próbki śliny. Badanie jest wykonywane przez laboratorium w Kanadzie. Każdy organizm posiada swój unikalny genotyp określający indywidualny rozwój osobniczy. Badanie Nutrigenomix obejmuje badanie aż 45 genów, których polimorfizm (różne wersje genu) dostarcza precyzyjnych informacji:

  • o tym, jakie mamy możliwości dotyczące kontroli masy i składu ciała
  • precyzuje typ metabolizmu poszczególnych składników pokarmowych
  • służy ustaleniu zaleceń dotyczących zdrowia sercowo-naczyniowego
  • określa ryzyko zaburzeń z tytułu nietolerancji pokarmowych
  • pozwala na optymalizację planu ćwiczeń fizycznych z uwzględnieniem skłonności do urazów.

Kanadyjski raport Nutrigenomix opracowany został przez Międzynarodową Radę Naukową przy Uniwersytecie w Toronto, skupiającą naukowców wokół Katedry Badań nad nutrigenomiką – dyscypliną wykorzystującą zaawansowane informacje o genomie i jego wpływie na odżywienie organizmu oraz ludzkie zdrowie. Raport jest zbiorem informacji ważnych przez całe Twoje życie, ponieważ kod genetyczny człowieka nie ulega zmianie.

Cenę badania sprawdzisz w cenniku.

Materiał badany: ślina (próbka wysyłana jest do Laboratorium w Kanadzie)

Czas oczekiwania na wynik: 4 tygodnie