Promedicum

Testy na nietolerancje pokarmowe

AdobeStock 197659391 1422x800

Szacuje się, że z nietolerancją pokarmową zmaga się obecnie około 20% całej populacji. Zjawisko, pomimo że powszechne, bywa bardzo często mylone z alergią pokarmową. Warto jednak zaznaczyć, ze obydwa te schorzenia znacząco się od siebie różnią i – co za tym idzie – nie powinny być ze sobą utożsamiane.

Czym jest nietolerancja pokarmowa?

Najogólniej rzecz ujmując mianem nietolerancji pokarmowej określa się niemożność strawienia lub/i prawidłowego przyswojenia przez organizm niektórych substancji pokarmowych. Za powstanie takiego stanu rzeczy odpowiada przede wszystkim brak enzymów, które umożliwiałyby ich rozłożenie oraz przewlekłe procesy zapalne błony śluzowej jelit. Do najczęściej występujących w Polsce nietolerancji pokarmowych zaliczamy:

  • nietolerancję laktozy
  • nietolerancję histaminy
  • nietolerancję fruktozy

Osoby, u których stwierdzone zostały nietolerancje pokarmowe powinny w szczególnym stopniu zadbać o prawidłową i zbilansowaną dietę. Oczywiście nie wszystkich produktów da się uniknąć, ale warto przynajmniej znacząco je ograniczyć.

W naszej placówce wykonają Państwo kompleksowe testy na nietolerancję pokarmową. Przewidujemy możliwość dopasowania paneli diagnozowanych składników pokarmowych do indywidualnych potrzeb pacjenta. Ponadto, w koszt badania wchodzi również zindywidualizowany poradnik dietetyczny, dzięki któremu będziecie mogli Państwo krok po kroku, nauczyć się życia z nietolerancją oraz dowiecie się, jakie suplementy diety najlepiej przyjmować.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!